Zastřešení bazénů

Typy zastřešení

Zastřešení bazénu model A1

Jde o léty prověřený a cenově nejdostupnější model zastřešení. Díky svému tvaru se vyznačuje mimořádnou pevností a je proto vhodný pro horské a větrné oblasti, kde se předpokládá zvýšené namáhání konstrukce. Nadčasový tvar zajišťuje trvalou estetickou hodnotu a útulnou atmosféru při koupání.

Zastřešení bazénu model A2

Ostře řezané tvary a nízká výška jsou charakteristické znaky modelu A2. Šlo nám o co nejnápadnější integraci do okolí, aby nebyl porušen charakter zahrady.

Zastřešení bazénu model A3

Model A3 charakterizují moderní, harmonické a sebevědomé křivky. Tento model dává jasně najevo, že nechce jenom sloužit svému základnímu účelu, ale že chce být také vysoce estetickým prvkem vaší zahrady. Ve spojení s vhodnou barevnou kombinací konstrukce a prosklení stanovuje nová měřítka v kategorii nízkých zastřešení. 

Zastřešení bazénu model A4

Model A4 je evergreenem kategorie vysokých podchozích zastřešení. Vhodný pro využití v chladných dnech, kdy se lze pod zastřešením pohodlně převlékat či provádět údržbu vašeho bazénu.  Jedná se o velmi estetické a přitom funkční spojení oblouků a svislých stěn. Tento model umožňuje pohodlné koupání za každého počasí s možností procházet se na jedné straně podél bazénu. V případě, že chce pod zastřešení umístit lehátka, stoly apod., je model A4 správnou volbou.

Zastřešení bazénu model A5

Model A5 představuje zvýšenou variantu modelu A2. Jednoduchý přístup k zastřešenému bazénu ocení nejenom děti, které si pod tímto zastřešením mohou bez omezení hrát, ale zajisté i starší generace, pro kterou je pohodlný vstup a pohyb také velmi důležitý. Jedná se o plně podchozí zastřešení, což znamená, že umožňuje neomezený pohyb okolo bazénu bez nutnosti odsunutí. Model A5 doporučujeme všem, kteří se chtějí koupat i v chladnějším období.

Zastřešení bazénu model A6

Zastřešení pro kruhové bazény je tvořeno dvěma polokoulemi, z nichž jedna je napevno spojena se zemí a druhá přes ni přejíždí. Tento systém umožňuje odkrýt polovinu bazénu. Posuvný díl je opatřen uzamykatelnou aretací bránící neoprávněnému vstupu. Montáž tohoto modelu většinou nevyžaduje výraznější zásahy do okolí bazénu – absence kolejnic pro jednotlivé segmenty.

Zastřešení bazénu model A7

Novinka roku 2011. Nejnižší model zastřešení. Esteticky čisté řešení přechodu výplně konstrukce ze střechy do svislých stěn zastřešení metodou „lomení skla“. Ve srovnání s modelem A2 odpadá nutnost použití rohového profilu. Tento model je možno dodat i v jednokolejové variantě, kdy jsou vodící koleje pro jednotlivé segmenty umístěny pouze podél jedné strany bazénu. Na druhé straně bazénu je zastřešení osazeno speciálními koly, která se pohybují přímo po okolním povrchu.

Zastřešení bazénu model A8

Kladete-li důraz na elegantní a estetické řešení, které vás současně nesmí nijak omezovat, pak je model A8 tou správnou volbou. Velký prostor tohoto zastřešení je ideální pro umístění lehátek, stolků či dalšího zařízení, které zpříjemní chvíle vašeho odpočinku. Přitom jste stále dokonale chránění před rozmary počasí.

Zastřešení bazénu model A9

V případě, že je váš bazén situován do blízkosti stěny nebo plotu, je model A9 ideální volbou. Při umístění na stěnu domu umožňuje pohodlný přechod z interiéru k bazénu, chráněný před nepříznivými vlivy počasí.

Základní výbava zastřešení

 • V ceně každého zastřešení jsou zahrnuty následující položky
 • Nosné profily 60 x 40 mm 
 • Povrchová úprava konstrukce ELOX 
 • Příčky zvyšující pevnost a odolnost proti zatížení 
 • Přední a zadní odnímatelné čelní stěny 
 • 1 ks dveří libovolného typu 
 • Nášlapné koleje 
 • Prodloužení kolejí 2,5 m za zastřešení (u odstupňovaných kolejí) 
 • Veškerý kotvící materiál 
 • Aretace segmentů proti nechtěnému posunu 
 • Litá kolečka v rozích zastřešení opatřená nerezovými ložisky

Stavební připravenost

Hlavní podmínkou, montáže zastřešení a jeho užívání, je řádně připravená plocha na upevnění kolejí (dlažba, beton, dřevo, …). Splnění tohoto požadavku je prvním úspěšným krokem ke spokojené vzájemné spolupráci. Tato plocha totiž z velké části rozhoduje o kvalitě a možnostech manipulace s jednotlivými segmenty. V ideálním případě by výšková tolerance této plochy neměla přesahovat 4 mm pro celou délku kolejí. Umíme si ale samozřejmě poradit i s výrazně horším povrchem, je však nutno počítat s možností podložení kolejí.

Dále už potřebujeme jen dostatečný přístup k bazénu a možnost připojit se na síť 220 V.

Hlavní partneři